Moja hotelowa lista marzeń – Paryż

reklama

Zbliża się mój pierwszy w tym roku wyjazd do Miasta Świateł. Mam nadzieję na kolejne niezapomniane doświadczenie hotelowe.
Odwiedziłem już kilka wyjątkowych hoteli, ale Paryż ma ich do zaoferowania jeszcze więcej.
Oto moje TOP10 na liście marzeń.

 

LA RÉSERVE 

Kiedy rok temu spacerowałem aleją Pól Elizejskich, nie mogłem się oprzeć przed zajściem do znanego mi ze słyszenia nowego luksusowego, butikowego La Réserve Hotel & Spa. Zrzeszony w Leading Hotels of the World, tak jak pobliski Ritz, hotel La Réserve otrzymał także zaszczytne miano Palace. Pałac, to osobna kategoria hotelowa, stworzona we Francji, przewyższająca klasyczną kategorię 5-gwiazdkową. Niezwykle charakterystyczna miejska rezydencja z intensywnie czerwoną bramą wejściową, oferuje jedynie 25 apartamentów i 15 pokoi, których styl odzwierciedla kwintesencję 19-wiecznego paryskiego szyku. Nagrodzona dwiema gwiazdkami Michelin restauracja Le Gabriel oferuje dania kuchni francuskiej, naturalnie.

 

PENINSULA

Hotel uznanej luksusowej marki przez duże L. Wszystko to co z czego słynie Paryż, czyli przepiękna architektura i niezwykle wyszukane wnętrza. Budynek w stylu Belle Epoque z zachowanymi i pieczołowicie odrestaurowanymi elementami z epoki, współgrające ze współczesnymi elementami, m.in. falującą szklaną markizą nad wejściem, żyrandolem w holu składającym się z zawieszonych na przezroczystych linkach kryształowych elementów, czy minimalistycznego w formie wystroju pokoi. Dopełnieniem doświadczenia jest serwis w duchu azjatyckim.

 

LE MEURICE

Ulubiony paryski hotel Salvadora Dali nie stracił ani odrobiny rozmachu od momentu otwarcia w 1815 toku. W majestatycznym budynku przy Rue de Rivoli znajduje się 160 pokoi urządzonych w stylu Ludwika XVI, a gości obsługuje aż 400 pracowników. Ten luksusowy hotel także uzyskał prestiżowy status ‘Palace’. W hotelu Le Meurice gościli także – król Hiszpanii Alfons XIII, Książę Walii Karol, kompozytor Piotr Czajkowski, prezydent USA Franklin D. Roosevelt, Elizabeth Taylor, a nawet Mata Hari. Szefem kuchni w restauracji Le Meurice wyróżnionej 3 gwiazdkami Michelin jest uznany Alain Ducasse.

 

PLAZA ATHÉNÉE

A to kolejny ikoniczny hotel Paryża uhonorowany tytułem ‘Palace’. Hotel Plaza Athénée został otwarty w 1915 roku. Pięć lat temu został ponownie otwarty po kosztującym 200 milionów euro remoncie. Ten luksusowy hotel charakteryzuje się czerwonymi markizami w każdym oknie ukwieconym czerwonymi pelargoniami oraz przepięknym dziedzińcem z elewacją gęsto porośniętą zielonymi pnączami. Podobnie jak w hotelu Le Meurice, szefem kuchni w restauracji Plaza Athénée, udekorowanej żyrandolem składającym się z 10.000 kryształów, jest Alain Ducasse.

 

THE BOWMANN

Styl hotelu Bowmann ucieleśnia dwie koncepcje – ponadczasowej elegancji w iście paryskim wydaniu, przeplatającej się z nowoczesnością i innowacyjnością. Finezja designerskich mebli, miękkie tkaniny i piękne oświetlenie po prostu zachwycają. Restauracja 99 Hausmann z ukrytym ogrodem, ekskluzywne Spa Lacure Officine oraz wyselekcjonowane doświadczenia z listy Bowmann Experiences na pewno zapewnią unikalne doznania.

 

LUTETIA

Ten popularny paryski hotel, w którym gościli Ernest Hemingway, James Joyce (który napisał tu część powieści Ulisses), Pablo Picasso, Henri Matisse i Josephine Baker, w zeszłym roku został ponownie otwarty po kapitalnym remoncie. Nazwa hotelu, wybudowanego w stylu Art Nouveau i otwartego w 1910 roku, pochodzi od nazwy wczesno-rzymskiego miasta, które istniało w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Paryż.

 

LE ROCH

Położony między Place Vendôme, Palais Garnier i Luwrem, jest bez wątpienia jednym z najlepiej zlokalizowanych butikowych hoteli w Paryżu. 37 pokoi i apartamentów zostało oryginalnie urządzonych przez francuską projektantkę Sarę Lavoine. Le Roch, członek prestiżowego zrzeszenia Design Hotels, łączy klasyczny luksus z współcześnie inspirowanym designem. Poza przytulnymi pokojami można spędzić czas w hotelowym ogrodzie na dziedzińcu lub salonie i bibliotece z kominkiem.

 

BRACH

Paryski projektant wnętrz Philippe Starck otrzymał zadanie przekształcenia budynku dawnej sortowni pocztowej z lat 70. poprzedniego wieku w hotel oferujący luksusową usługę w nowoczesnym, nieformalnym wydaniu, w połączeniu z wyrazistym wzornictwem wnętrz. Urzekający wybór niezwykłych przedmiotów, mebli w stylu lat 30. i dzieł sztuki tworzy przytulną atmosferę.

 

LA PLANQUE

Zaciszne miejsce z dala od gwarnych alei Paryża, niezwykle kameralny hotelik z jedynie 18 pokojami. Uroczy, nieco tajemniczy. Taki jest La Planque, co znaczy ‘kryjówka’. Stonowane pastelowe kolory, pluszowe tkaniny, postarzałe drewno, charakterystyczne owalne podświetlone lustra, półki z książkami, masa pięknych detali. Przypomina bardziej prywatne mieszkanie, niż typowe miejsce hotelowe.

 

PROVIDENCE

I jeszcze jeden niezwykle przytulny hotelik. Ciemne barwy butelkowej zieleni i drewna, miękkie aksamity, różnorodność wzorów (liście palm na tapetach), znaleziska z pchlego targu (gramofon i płyty winylowe), a nawet własny koktajlbar z marmurowym blatem w każdym z 18 pokoi, nadają intymności i domowego charakteru. Klimat naprawdę paryski.

 

Czytaj więcej…

Recenzja – Four Seasons George V Paris

Recenzja – Ritz Paris

Recenzja – Hoxton Paris

Recenzja – Le Cinq Codet Paris 

Recenzja – Les Bains Paris

 

Komentarze

komentarzy

2 Comments

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazine made for you.

Featured:

No posts were found for provided query parameters.

Elsewhere: