W zabytkowym budynku przy placu Nankiera we Wrocławiu powstanie butikowy hotel. Budowa już ruszyła, a jej zakończenie planowane jest na połowę 2019 roku. I nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyż hoteli w całej Polsce przybywa baaardzo dużo, to ten projekt zwrócił moją uwagę.

Budynek przy placu Nankiera 1, w którym niegdyś mieścił się Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego, został sprzedany spółce HB Invest.
Na pięciu kondygnacjach (jedno piętro zostanie dobudowane) znajdzie się 40 pokoi, sale konferencyjne, restauracja oraz kawiarnia. W hotelu zaplanowano również Spa. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 3007 metrów kwadratowych.
Za przebudowę budynku odpowiada pracownia TH Architekci z Wrocławia. Natomiast projekt wnętrz wykonała pracownia projektowa RAZOO Architekci.

Hotel ma być skategoryzowany na co najmniej 4 gwiazdki – uważam, że to całkowicie wystarczy. Świetna lokalizacja na Starym Mieście, piękny zabytkowy budynek, eleganckie i designerskie wnętrza oraz wysoka jakość obsługi, stworzą niewątpliwie wyjątkowy hotel.
Według informacji jakie udało mi się uzyskać, hotel ma działać pod własną marką. Ale jeśli wszystko będzie dopracowane w najmniejszych szczegółach i faktycznie najwyższej jakości zgodnie z projektem, to może jakieś międzynarodowe zrzeszenie butikowych lub designerskich hoteli warto by było rozważyć.
Trzymam kciuki. Takich hoteli nam trzeba, a nie kolejnych nijakich, bez charakteru.

To już kolejna ciekawa nowa inwestycja hotelowa we Wrocławiu. Kilka tygodni temu został otwarty AC Hotel by Marriott ,a w budowie jest The Bridge Hotel MGallery by Sofitel
Z istniejących hoteli na uwagę na pewno zasługuje Hotel PURO, Ibis Styles oraz odnowiony Novotel Centrum.

zdjęcia: tharchitekci.pl 

Komentarze

komentarzy