W Poznaniu, w którym dotąd powstało niewiele ciekawych hoteli, zostanie otwarty hotel marki AC by Marriott.
Projekt o tyle interesujący, że będzie realizowany w ramach nieruchomości Kupca Poznańskiego, który przejdzie całkowitą metamorfozę.

Kupiec Poznański, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście, dogodnie położony przy Starym Mieście. Jest pierwszym centrum handlowo-biurowym w centrum Poznania, otwartym w 2001 roku.
Obiekt obok zmodernizowanej powierzchni biurowej oraz galerii handlowej w nowym formacie, wzbogaci się również o skrzydło hotelowe. Właśnie podpisano umowę franczyzy z siecią Marriott International. Hotel zaoferuje ok. 150 pokoi, restaurację, bar, a także sale konferencyjne.

Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka Kupiec Poznański Real Estate. Planowany okres realizacji inwestycji to lata 2020-2022. Za projekt przebudowy odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna Chapman Taylor, która zrealizowała ponad 2 tys. prestiżowych projektów na całym świecie, otrzymując za najlepsze realizacje ponad 250 nagród.

W dobie rozwoju handlu przez Internet, tradycyjne centra handlowe muszą się zmienić, tak aby odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby i zwyczaje zakupowe klientów. Muszą także rozwijać swoją działalność w nowych obszarach. Oprócz nowoczesnego hotelu, zmieni się również profil galerii handlowej, która w większym zakresie będzie nastawiona na turystów.

Obecnie na całym świecie działa ponad 80 hoteli marki AC by Marriott, m.in. w Hiszpanii, Portugalii, Danii, Turcji, Francji i USA. Twórcą AC Hotels jest hiszpański hotelarz Antonio Catalan, który stworzył markę typu lifestyle, dedykowaną dla osób przedsiębiorczych i kreatywnych, żyjących aktywnie, ceniących minimalizm i najwyższą jakość.

Czterogwiazdkowy hotel w Poznaniu będzie trzecim obiektem tej marki w Polsce.
W 2017 roku został otwarty AC by Marriott Wrocław (recenzja TUTAJ).

Kolejny ma zostać otwarty w Warszawie, w sąsiedztwie Dworca Zachodniego i centrum handlowego Blue City, przy Al.Jerozolimskich 144 (na działce między Al. Prymasa Tysiąclecia a restauracją KFC) z 260 pokojami, przestrzenią konferencyjną i skybarem na ostatnim 10. piętrze. Nieznana jest jeszcze data otwarcia.

Komentarze

komentarzy