Tuż przy Dworcu Centralnym w Warszawie rośnie kompleks z najwyższym w Europie wieżowcem Varso. Oprócz głównej 53-kondygnacyjnej wieży o wysokości 230 metrów (plus 80-metrowa iglica), powstaną dwa mniejsze budynki 21-kondygnacyjny i 19-kondygnacyjny.
Varso ma być nie tylko centrum biznesowym, ale także przestrzenią dostępną dla mieszkańców. Poza restauracjami i tarasem widokowym na dachu, w kompleksie znajdzie się także 4-gwiazdkowy hotel.

W jednym z mniejszych budynków powstanie 330-pokojowy hotel marki NYX izraelskiej sieci Leonardo Hotels.
W portfolio sieci Leonardo Hotels znajdują się cztery marki – Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels i najnowsza NYX Hotels.
Będzie to pierwszy w Polsce hotel marki NYX, ale drugi z sieci Leonardo Hotels. Przy ulicy Grzybowskiej działa już 4-gwiazdkowy hotel marki Leonardo Royal Hotels (wcześniej JM Hotel).
Otwarcie hotelu planowane jest w 2020 r.

NYX to marka określająca się jako lifestylowa, mieszanka sztuki, muzyki i dizajnu, dedykowana młodemu pokoleniowi podróżnych, tzw. Millenialsom, którzy stawiają na indywidualny styl życia i nieformalną atmosferę. Sama nazwa marki pochodzi od greckiej prabogini, która była uosobieniem nocy. Obecnie działają pod nią sześć hoteli, w Tel Avivie, Mediolanie, Madrycie, Pradze, Monachium i Herzliya (Izrael).
Przeglądając profile tych hoteli na Booking.com, widzę że jednak nie są zbyt wysoko oceniane przez gości.


NYX Praga


NYX Mediolan


NYX Madryt


NYX Tel Aviv


NYX Monachium

Rozmowy na temat otwarcia hotelu w kompleksie Varso prowadziła już wcześniej inna sieć, ale negocjacje skończyły się fiaskiem.
Ubolewam, że na najwyższych piętrach głównego budynku nie powstanie żaden luksusowy hotel. Widziałbym tam osobiście markę W (sieć Marriott Int.).

zdj. materiały prasowe

 

Komentarze

komentarzy