W drugim kwartale 2020 roku ma się rozpocząć budowa wieżowca Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie. Inwestycja obejmie realizację 41-kondygnacyjnej wieży wraz z 9-kondygnacyjnym podium i 4-poziomowym garażem podziemnym.
W części wysokościowej budynku sięgającego 140 metrów, znajdzie się prawie 500 wykończonych apartamentów o powierzchni od 36 do 125 mkw, przeznaczonych na długoterminowy wynajem.

W podium wieżowca znajdzie się czterogwiazdkowy hotel lifestylowej marki Radisson RED z 267 pokojami. W specjalnie zaaranżowanej strefie na 10. i 11. kondygnacji Liberty Tower znajdą się m.in. centrum fitness i strefa spa, centrum konferencyjne, sala gier, strefa relaksu, a także otwarta kuchnia, stwarzająca warunki do wspólnego gotowania, jak również organizacji zamkniętych przyjęć. Co więcej, na dachu podium wieży znajdą się duży basen z jacuzzi oraz zielone tarasy. Otwarcie hotelu zaplanowano na trzeci kwartał 2023 roku.
W tej lokalizacji działają już pięciogwiazdkowy Westin, czterogwiazdkowy Hilton i Leonardo Royal oraz trzygwiazdkowy Ibis Styles. Planowany jest także czterogwiazdkowy PURO Hotel.

Hotel Radisson RED Warsaw będzie zarządzany przez Radisson Hospitality AB w ramach umowy najmu, tej samej która zarządza warszawskim hotelem marki Radisson Collection (w trakcie remontu), dawny Radisson BLU Centrum.
W trakcie budowy jest już hotel Radisson RED w Krakowie w ramach kompleksu Unity Centre.

Czytaj więcej…
Debiut marki Radisson Collection w Polsce


Radisson RED Glasgow


Radisson RED Brussels


Radisson RED Minneapolis

Liberty Tower powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie działki, na której znajdują się zabytkowe fragmenty murów i bramy getta warszawskiego wraz z „domem Duschika”, pozostałym po działającej w tym miejscu fabryce wyrobów żelaznych Duschik & Scholze, powstałej w latach 1875-1876. Wszystkie historyczne elementy zostaną odrestaurowane i wkomponowane w nowy charakter miejsca. W ramach prac zostanie zrealizowana gruntowna rewitalizacja „domu Duschika” oraz odbudowa 7-kondygnacyjnej kamienicy, umiejscowionych od strony ul. Żelaznej. Kamienica zostanie odtworzona przy jednoczesnym zachowaniu dawnego charakteru budynku.

Cały kompleks zaprojektowany został przez amerykańską pracownię architektoniczną Arquitectonica. Inwestorem jest firma deweloperska Golub GetHouse, która w Polsce zrealizowała do tej pory budynki biurowe: Warsaw Financial Center, International Business Center, Warsaw Corporate Center, PRIME Corporate Center. Obecnie, wspólnie z Mennicą Polską S.A., w sąsiedztwie Liberty Tower realizuje inwestycję biurową Mennica Legacy Tower ze 140-metrową wieżą i sąsiadującym 43-metrowym budynkiem.

Komentarze

komentarzy