Mówi się, że pierwsze wrażenie decyduje o całościowej ocenie hotelu. Hol wejściowy jest wizytówką obiektu. Architekci luksusowych hoteli starają się zachwycić gości od momentu przekroczenia progu drzwi.
Przedstawiam Wam moją listę niezwykłych hotelowych lobby…

RAFFLES, SINGAPUR (SINGAPUR)
Wybudowany w stylu kolonialnym i otwarty w 1899 roku hotel Raffles  jest ikoną Singapuru. Oferuje wyłącznie apartamenty. Hotel dał początek znakomitej sieci hotelowej, której kolejnym obiektem będzie Raffles Europejski w Warszawie

World’s-best-Hotel-Lobby-Designs-2

WATERHOUSE AT SOUTH BUND, SZANGHAJ (CHINY)
W budynku dawnego magazynu z lat 30-tych XX wieku mieści się luksusowy hotel Waterhouse at South Bund. Architekci zachowali jego surowy charakter. Gości przyciąga postindustrialny styl, designerskie elementy architektury i świetny widok na centrum Szanghaju, który rozpościera się z tarasu na dachu.

11-7_2-The-Waterhouse-at-South-Bund-NeriHu-China

ME, DUBAJ (ZEA)
Ultra nowoczesny hotel marki ME, z grupy Meliá Hotels, zostanie otwarty w 2016 roku w Dubaju. Autorką projektu wnętrz jest Zaha Hadid, brytyjska architekt, pochodząca z Iraku. Hadid zaprojektowała wnętrza innego hotelu z grupy Meliá – Silken Puerta America w Madrycie.

ME+Dubai+Atrium+South+Entrance

BURJ AL ARAB, DUBAJ (ZEA)
Imponująca wysokość 170 m i nietypowy styl, przez niektórych określany mianem kiczu, charakteryzuje lobby hotelu Burj Al Arab w Dubaju. Na wprost wejścia wyrasta kaskadowa fontanna, pnąca się na półpiętro, spod której wzrok szybko szybuje prosto w górę…

burj-al-arab-lobby

…Jak większość z was wie, miałem okazję zwiedzić ten hotel, potocznie nazywany Arabem 🙂

IMG_4194

ANDEL’S, ŁÓDŹ
Po przekroczeniu progu wejścia otwiera się ogromna przestrzeń. Wysokie stropy, żelazne podpory i kolumny, ceglasto-betonowe ściany, gra świateł, multimedialne projekcje na ścianach. Takie jest lobby designerskiego hotelu Andel’s w Łodzi 
Byłem, widziałem 🙂

Andels Lodz

FOUR SEASONS, FLORENCJA (WŁOCHY)
Imponujące wejściowe atrium datowanego na 1473 rok pałacu Scala della Gherardesca zachwyca gości hotelu marki  Four Seasons w Florencji Mam nadzieję, że niebawem będę mógł zobaczyć to cudo na własne oczy.

cq5dam.web.1280.720-kopia

FOUR SEASONS GEORGE V, PARYŻ (FRANCJA)
I jeszcze jeden zabytkowy budynek mieszczący hotel tej luksusowej marki – Four Seasons George V w Paryżu…

cq5dam.web.1280.720

…Ten hotel także miałem okazję zwiedzić 🙂 Na same dekoracje kwiatowe, które są inspiracją dla wielu florystów, hotel wydaje prawie 1.5 mln euro rocznie!

IMG_0339

MANDARIN ORIENTAL, BARCELONA (HISZPANIA)
Dawniej budynek banku, dziś luksusowy hotel marki Mandarin Oriental. Wnętrza autorstwa hiszpańskiej projektantki Patricii Urquiola charakteryzują się biało-złotą kolorystyką.

Mandarin Oriental Barcelona

DOMAINE ROYAL PALM, MARRAKESZ (MAROKO) 
Wysoki sufit, drewno, kamień, ciepła kolorystyka i oczywiście główny element każdego holu – duży żyrandol. Bardzo mi się podoba lobby hotelu Domaine Royal Palm w Marrakeszu.

Domaine Royal Palm Marrakech lobby

RITZ-CARLTON, FILADELFIA (USA)
Klasyczny i dostojny styl. Nic dziwnego, to hotel marki Ritz-Carlton w Filadelfii. Na wykończenie lobby użyto 9.000 ton marmuru

The Ritz-Carlton, Philadelphia features 9,000 tons of original Georgian marble that can be found throughout the hotel.

zdjęcia pochodzą ze stron wymienionych hoteli.

Komentarze

komentarzy