The Silo Hotel w Kapsztadzie powstał w 11-piętrowym budynku (57 m wysokości) starego zbożowego silosa z 1924 roku, położonym w porcie nad Zatoką Stołową (Ocean Atlantycki). Inwestor zamiast wyburzyć obiekt, postanowił go przekształcić nie tylko w luksusowy hotel, ale także największe na kontynencie Muzeum Afrykańskiej Sztuki Współczesnej.

Bryła budynku została przebudowana według projektu Thomasa Heatherwicka, założyciela i głównego projektanta londyńskiej pracowni Heatherwick Studio.
Poza industrialną konstrukcją silosa, ogromne wrażenie robią wypukłe, geometryczne okna, każde wykonane z 56 szklanych tafli, które wnoszą powiew nowoczesności i zapewniają doskonałe widoki na panoramę miasta.

The Silo Hotel, będący częścią grupy hotelowej The Royal Portfolio, jest celebracją sztuki, sztuki, designu i architektury. Ukłonem w stronę klasycznej elegancji i współczesnego luksusu.
Oferuje 28 pokoi podzielonych na 7 kategorii, w tym spektakularny apartament Penthouse i Królewski.
Każdy został indywidualnie zaprojektowany i udekorowany lokalną sztuką. Kolorowe i eklektyczne wnętrza kontrastują z surową bryłą hotelu.


Apartament Penthouse o powierzchni 211 m2


Apartament Królewski o powierzchni 132 m2.

Goście mają do dyspozycji restaurację, bar, strefę wellness ze spa i basenem na dachu.

Ceny pokoi zaczynają się od ok. 3.000 zł za dobę, do nawet 18.000 zł za apartament Penthouse.
W cenę wliczone jest śniadanie, parking, butelka wina musującego na powitanie, napoje i przekąski z minibaru, powitalny upominek, dostęp do Wi-Fi oraz wejście do muzeum.

Muzeum Afrykańskiej Sztuki Współczesnej dołączyło do takich miejsc, jak Tate Modern w Londynie, MoMA w Nowym Jorku i Museo Nacional del Prado w Madrycie, jako kluczowej atrakcji dla mieszkańców i turystów.

Kapsztad jest wciąż jednym z najwyżej cenionych miast na świecie pod względem atrakcyjności turystycznej. Barwne, energiczne miasto, otoczone z jednej strony górami Stołowymi, z drugiej piaszczystymi plażami, którego wartością są walory przyrodnicze, różnorodność kulturowa, znakomita kuchnia i południowoafrykańskie wina.

Już wiem, gdzie się zatrzymam przy okazji wyjazdu do RPA 😉

 

15 hoteli na świecie o wyjątkowej architekturze

zdjęcia: strona internetowa The Silo Hotel

Komentarze

komentarzy