W Warszawie przy ulicy Świerszcza, powstaje pierwszy w stolicy hotel marki Ibis Styles. Hotel ma zostać otwarty w 2018 roku, a zarządzać nim będzie polska Grupa Hotelowa Orbis. Inwestorem i właścicielem obiektu jest firma Hotel Style sp. z o.o., członek Grupy WB Finance. Spółka ta posiada również butikowy Hotel Indigo w Krakowie.

Hotel powstaje w warszawskiej dzielnicy Włochy, niedaleko lotniska Chopina, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolei podmiejskiej Ursus Północ.
Ibis Styles Warszawa Włochy będzie oferował 214 pokoi na czterech kondygnacjach, z których każda posiadać będzie indywidualną stylizację. 64 pokoje przeznaczone będą na długi pobyt. Ponadto hotel oferować będzie zaplecze konferencyjno-biznesowe, fitness, restaurację, bar oraz dwupoziomowy parking.

Za koncepcję wystroju wnętrz odpowiada polskie biuro projektowe TREMEND z Warszawy, które ma na koncie wiele znakomitych realizacji hotelowych, w tym Ibis Styles Budapest Center, w którym miałem okazję nocować.

Ibis Styles Center w Budapeszcie – odnajdź w sobie dziecko

TREMEND podszedł do lokalizacji hotelu przewrotnie i jako motyw przewodni wybrał Italię. Starali się zawrzeć w koncepcji bogactwo kulturowe tego kraju. W projekcie pojawiają się więc nawiązania do architektury (Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie), Fashion Week’u w Mediolanie (lampy w formie eleganckich kapeluszy), czy pysznej włoskiej kawy (lampa w kształcie włoskiej kawiarki). Pokoje utrzymane są w kolorystyce smakowitych pasteli. Fronty szafy przypominają pojemniki z lodami, a krzesło wywinięty makaron.

,,To co wyróżnia hotele marki Ibis Styles to ich bezpretensjonalność i oryginalność. Każdy hotel opowiada inną historię i przenosi gościa hotelowego w kolorową krainę pełną miłych niespodzianek. Hotel Ibis Styles Włochy to podróż przez różne zakątki słonecznej Italii, która rozpoczyna się w lobby. Symbolem jej początku jest zielona sofa w kształcie stylowego Fiata 500.‘’- mówi autorka koncepcji Olga Stępień.

Ibis Styles to kojarząca się z pozytywnym myśleniem i nowoczesnością marka designerskich hoteli z grupy Accor, oferująca produkt typu „all inclusive” w przystępnej cenie. W Polsce działa już 8 obiektów tej marki. W samej Warszawie zaplanowane są 3 obiekty. Poza Włochami, Ibis Styles powstaną także na Woli (w biurowcu ul. Grzybowska 43) i na Powiślu (ul. Zagórna przy istniejącym już Ibis Budget).

Komentarze

komentarzy