W najbardziej oddalonym na północ punkcie Polski – Rozewiu, koło Jastrzębiej Góry, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego objętego programem Natura 2000, położony jest Rosevia Friends & Family Resort, gdzie miałem okazję ostatnio gościć.
Wybudowany w zgodzie z otaczającą go przyrodą, w bliskości szerokich plaż nad morzem Bałtyckim i licznych atrakcji dla zwiedzających i osób lubiących aktywny wypoczynek. Czyste i pełne jodu powietrze, szum lasu i powiew morskiej bryzy, to jedne z głównych atutów tego miejsca.

Resort rozplanowany jest na kilkunastu hektarowym terenie. Wkomponowane pośród drzew strefy rekreacyjne umożliwiają relaks z książką na leżaku i hamaku, w strzeżonych basenach rekreacyjnych z podgrzewaną wodą i jacuzzi, czy w siłowni na świeżym powietrzu i kortach. Strefa zabaw dla dzieci oddalona jest od strefy relaksu w ogrodzie, zapewniając komfortowy wypoczynek.
Na fanów przejażdżek rowerowych czekają oznakowane, prowadzące przez piękne przyrodniczo szlaki.

Przestronne apartamenty mieszczą się w osobno stojących, ciekawie zaprojektowanych budynkach mieszkalnych z zadbaną zielenią wkoło. Taką ilość ogrodników pielęgnujących drzewa, krzewy, kwiaty i trawniki, widziałem jak dotąd jedynie w tropikalnych resortach.
Nowocześnie urządzone apartamenty w różnym standardzie, posiadają osobno sypialnię i salon z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym z ekspresem do kawy i stołem jadalnym. Każdy apartament posiada taras lub balkon.

Restauracja Natura serwuje znakomite dania przyrządzane metodą sous-vide w duchu Slow Food. W czasie kolacyjnego bufetu, kucharz przygotowuje na oczach gości smaczne przystawki, np. boczniaki podgrzewane na masełku. Kuchnia wędzi ryby w ogrodowej wędzarni.

Bardzo podoba mi się pomysł własnego zieleniaka i szklarni, w której uprawiane są warzywa, zioła i kwiaty jadalne.

Nowością w Rosevii jest pierwsze w Polsce Dendro Spa oferujące zabiegi stworzone w celu detoksykacji. Składniki kosmetyków pochodzą właśnie z drzew i mają zwiększać odporność organizmu. Można tu skosztować soku z brzozy z pobliskich lasów.

Rosevia jest resortem przyjaznym środowisku.
Zainstalowano inteligentny system zarządzania energią, co pozwala na zmniejszenie jej zużycia oraz mniejszą emisję gazów cieplarnianych. Tak zwany suchy system klimatyzacji działa antybakteryjnie. Zastosowana do jego chłodzenia woda lodowa zamiast freonu, jest przyjazna dla środowiska. Do podlewania terenów zielonych wykorzystywana jest woda pochodząca ze studni głębinowych, a pompy ciepła czerpią energię prosto z ziemi.

Hotele przyjazne środowisku

Resort zlokalizowany jest między Władysławowem, a Jastrzębią Górą. Jednocześnie blisko stąd jest do innych nadmorskich miejscowości, takich jak Hel, czy Jurata. Kilkaset metrów od resortu stoi Latarnia Morska. Jedna z najstarszych tego typu budowli na wybrzeżu, w której obecnie znajduje się muzeum, a ze szczytu wieży podziwiać można rozległą panoramę okolicy. W oddalonej o 3 km Jastrzębiej Górze znajduje się kilka zabytków i słynny Jastrzębski Klif oraz obelisk Gwiazda Północy.

www.rosevia.pl

Trochę liczb:
Apartament dla 2 osób – od 499 zł za noc bez śniadania
Rytuały Dendro Spa – od 290 zł
Pierś kurczaka kukurydzianego, kuskus, coulis paprykowe, szparagi, palony kalafior 62 PLN

W Rosevia Friends & Family Resort gościłem na zaproszenie dyrekcji.

Komentarze

komentarzy