Otwarcie pierwszego na świecie hotelu i parku rozrywki inspirowanego filmowym hitem „Gwiezdne Wojny” zaplanowane jest na 2019 rok. Nie gdzie indziej, jak w słynnym Disney World w Orlando na Florydzie w USA.
Fani kultowej serii „Dawno, dawno temu w odległej Galaktyce” są podekscytowani perspektywą niezwykłego doświadczenia jakim ma być 2-dniowy pobyt w hotelu, który kształtem ma przypominać statek kosmiczny Millennium Falcon (Sokół Millennium).
Goście będą mogli przejść szkolenie z walki przy użyciu świetlnych mieczy, kierować statkiem kosmicznym, a także wykonywać tajne misje na pokładzie statku (w hotelu) lub na planecie (w parku rozrywki). Posiłki i napoje w „pokładowej kantynie” podawane będą przez droidy, które będą pełnić także rolę portierów. Po korytarzach hotelu i po parku poruszać się będą postacie znane z Gwiezdnych Wojen. Wśród atrakcji będzie także park wodny z basenami i zjeżdżalniami.
W pokojach będzie można zakwaterować do 4 osób, które z okien podziwiać będą gwiezdną galaktykę. Ponoć doba hotelowa ma kosztować 900 dolarów za osobę. W cenę wliczone ma być całodniowe wyżywienie oraz wstęp do parku rozrywki Gwiezdnych Wojen rozciągającego się na obszarze 5 hektarów.
Drugi podobny park rozrywki w hotelem ma powstać w Disneylandzie w Kalifornii.

Na chwilę obecną jedyną alternatywą dla powstającego hotelu i parku jest hotel Sidi Driss w Tunezji, który w filmie posłużył jako dom Luka Skywalkera – Tatooine.


zdj. materiały prasowe

Brzmi to tak niesamowicie, że nawet ja, mimo że nie jestem fanem Gwiezdnych Wojen, chciałbym spędzić tam noc 🙂

 

Komentarze

komentarzy