Ukazała się tegoroczna edycja słynnego Czerwonego Przewodnika Michelin „Main Cities of Europe 2019”, a w nim wyróżnione restauracje z Warszawy i Krakowa.

Inspektorzy Michelin wyróżnili w tym roku 27 restauracji w stolicy, w tym dwie z nich utrzymały Gwiazdkę Michelin, która uznawana jest za najwyższe wyróżnienie sztuki kulinarnej i jest marzeniem szefów kuchni. Kolejny rok z rzędu dokonały tego Atelier Amaro i Senses. Jedna Gwiazdka Michelin oznacza wysokiej jakości jedzenie, dwie to rewelacyjne jedzenie warte podróży, a trzy – wyjątkowa kuchnia warta specjalnej podróży.

Pięć restauracji zdobyło wyróżnienie Bib Gourmand przyznawane za korzystny stosunek jakości potraw do ich ceny. Pozostałym lokalom przyznano symbol Sztućców (Łyżka & Widelec) – za wystrój, jakość obsługi, atmosferę lokalu (od jednego do pięciu sztućców).
W zestawieniu pojawiły się trzy nowe miejsca, w tym restauracja Europejski Grill w hotelu Raffles Europejski, natomiast sześć zniknęło z listy.
Na krakowskiej liście znalazło się 25 restauracji wyróżnionych symbolem Sztućców. Jedna restauracja odpadła, a jedna zdobyła dodatkowo wyróżnienie Bib Gourmand.

Uwzględnienie lokalu w przewodniku to indywidualna decyzja inspektorów Michelin, których wizyty są anonimowe. Z kolei decyzję o uhonorowaniu Gwiazdką Michelin podejmuje kolegialnie trzech inspektorów. Już samo znalezienie się w przewodniku jest dużym sukcesem dla właścicieli, szefów kuchni i całej obsługi.

Łącznie tegoroczna edycja przewodnika „Main Cities of Europe” opisuje ponad 1900 restauracji z 38 największych miast w 22 krajach Europy. Inspektorzy co roku odwiedzają poprzednio ocenione lokale oraz nowe, które mają wysokie aspiracje.
Przewodnik Michelin „Main Cities of Europe” pojawia się na rynku od ponad 100 lat i jest uznawany za najważniejszy przewodnik kulinarny na świecie. Wydawany jest przez firmę Michelin, która produkuje opony oraz wydaje mapy i przewodniki turystyczne.

PEŁNA LISTA RESTAURACJI W WARSZAWIE I KRAKOWIE -> TUTAJ

Czytaj więcej…
Fine Dining – kultura kulinarnej celebracji 
Recenzja hotelu i restauracji w Raffles Europejski Warsaw
Recenzja lunch biznesowy w Europejski Grill

reklama

Komentarze

komentarzy