Kolejny polski inwestor otwiera resortowy hotel w egzotycznym miejscu.
Do tej pory najczęściej mówiło się o „polskich” hotelach na Zanzibarze. Również na wybrzeżu w Kenii znajduje się hotel Sonrisa prowadzony przez Polkę panią Iwonę, w którym miałem okazję gościć.
Z kolei już w drugiej połowie tego roku na rajskiej wysepce na Malediwach zostanie otwarty luksusowy Mövenpick Resort & Spa Kuredhivaru Maldives. Inwestorem jest malediwska spółka, której, jak udało mi się dowiedzieć, głównym udziałowcem jest Polak.
Rząd Malediwów wydzierżawił inwestorowi wyspę na 99 lat.
Na wyspie, która ma 550 metrów długości, powstały 3 apartamenty z trzema sypialniami, 33 wille, a na turkusowych wodach Oceanu Indyjskiego kolejne 72 wille. Wszystkie wille posiadać będą własne mini baseny.
Przelot z bajecznym widokiem z lotniska na wyspie Male do resortu będzie trwać 45 minut. Do dyspozycji gości będzie centrum sportów wodnych, luksusowy jacht, prywatna marina, strefa wellness z siłownią, pawilonem do jogi i spa, kortem do tenisa i siatkówki.
To pierwszy resort na Malediwach zarządzany przez szwajcarską markę Mövenpick, która posiada ponad 80 hoteli i resortów.

 

Podwodny hotel

Według oryginalnego projektu, na wyspie miał powstać także podwodny hotel, ale ten pomysł nie został zrealizowany. Póki co. Konstruktorem podwodnego hotelu miała być polska firma Deep Ocean Technology.

zdj. materiały prasowe

Komentarze

komentarzy