Z końcem 2018 roku, po 15 latach działalności, warszawski hotel Radisson Blu Centrum przy ul. Grzybowskiej został zamknięty, aby przejść całkowitą przemianę. Już w maju, po zaledwie kilku miesiącach prac, ponownie przyjmie gości jako pięciogwiazdkowy hotel marki Radisson Collection.

Grupa Hotelowa Radisson jest jedną z największych na świecie, w ramach której działa i jest w fazie rozwoju ponad 1.400 hoteli. W zeszłym roku przeszła rebranding, a jej portfolio składa się obecnie z ośmiu marek hotelowych.
Najwyżej pozycjonowaną marką jest najnowsza z nich – Radisson Collection – która skupiać ma na początek 25 najlepszych hoteli z całej Grupy. Marka pozycjonowana jest w kategorii premium. Cieszę się, że nie jako luksusowa, gdyż wyselekcjonowane hotele nie są luksusowymi.

Według idei marki, hotele Radisson Collection łączyć mają wyjątkowe wzornictwo i doświadczenie w zakresie gastronomii, a także strefy wellness. Wszystkie hotele Radisson Collection znajdować się mają w prestiżowych lokalizacjach, w pobliżu najważniejszych atrakcji i oferować indywidualną i lokalnie autentyczną atmosferę.
Tyle jeśli chodzi o opis marketingowy, gdyż patrząc na zdjęcia niektórych obiektów marki, nie ma w nich niestety nic wyjątkowego.


Palazzo Montemartini Rome, A Radisson Collection Hotel


Radisson Collection, Strand Hotel, Stockholm


Radisson Collection Hotel, Old Mill Belgrade (recenzja TUTAJ)


Radisson Collection Muscat, Hormuz Grand

Położony w samym centrum miasta hotel, w którym stawiałem pierwsze kroki jako recepcjonista zaraz po jego otwarciu, będzie oferował 311 pokoi i apartamentów. Lobby, pokoje oraz przestrzenie wspólne, w tym restauracja, zostaną w dużej mierze zmodernizowane. Widząc wizualizacje, bardzo się cieszę z tej zmiany, bo poprzedni styl był już kompletnie przestarzały, wyposażenie mocno zużyte i opinie na Bookingu bardzo niskie. I jeśli efekt zmian będzie taki, jaki założyli architekci z pracowni Iliard, to może być jeden z najlepszych hoteli marki. Oczywiście pod warunkiem, że obsługa będzie również na poziomie premium.

Od 2017 roku hotel jest własnością firmy Europa Capital i WX Management Services, a zarządzany przez Radisson Hospitality AB w ramach umowy międzynarodowej.

W Polsce obecnych jest 10 hoteli tej sieci. Poza remontowanym hotelem, także Radisson Blu Warszawa Sobieski, Radisson Blu Kraków, Radisson Blu Gdańsk, Radisson Blu Szczecin, Radisson Blu Świnoujście, Radisson Blu Wrocław, Park Inn by Radisson Kraków, Park Inn by Radisson Katowice oraz Park Inn by Radisson Poznań. W trakcie budowy jest Radisson Blu Sopot, Radisson Blu Zakopane, Radisson Red Kraków oraz Radisson Hotel & Suites w Gdańsku. Niebawem rozpocznie się budowa wieżowca Liberty Tower w Warszawie, w którym powstanie hotel marki Radisson RED, więcej info TUTAJ

Komentarze

komentarzy