Po trwającym rok remoncie budynku, w którym mieścił się hotel Altus Prestige (wcześniej Qubus Hotel), otwarto czterogwiazdkowy hotel Courtyard by Marriott Katowice City Center.
To trzeci w Polsce hotel tej marki po Warszawie i Gdyni. Kolejny planowany jest w Szczecinie.

Courtyard Katowice w nowej odsłonie prezentuje się jako nowoczesny, biznesowy hotel. Oferuje 151 pokoi oraz 7 sal konferencyjnych z foyer i boardroom.
We wnętrzach hotelowych dominują stonowane kolory – błękity, zieleń, szarości i czerń. Elegancji dodają mosiężne detale, sztuka na ścianach, meble wykonane przy użyciu forniru z orzecha amerykańskiego, które ocieplają wnętrza, a użyte kolory i wykładziny z ciekawym wzorem nadają im świeży wygląd.

W lobby znalazła się przestronna recepcja z trzema satelitami do obsługi gości, oraz strefa siedzisk, mini market i kącik biznesowy.

Za projekt wnętrz odpowiadała krakowska pracownia Iliard Architecture & Project Management, z którą współpracowałem przy otwarciu hotelu Sixty Six w Warszawie.

Usytuowany w samym centrum Katowic, naprzeciwko Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek, hotel Courtyard by Marriott to najwyższy budynek w mieście. Postanowiono wykorzystać ten fakt i zaaranżować na nowo ostatnie 27. piętro. Na wysokości 100 metrów powstała wielofunkcyjna przestrzeń o powierzchni ponad 600 mkw – restauracja z otwartą kuchnią, panoramiczny skybar, strefa lounge i sala prywatnych spotkań. W stworzeniu konceptu skybaru pomogła pracownia Grycaj Design. Przestrzeń ta jest ogólnodostępna także dla mieszkańców Katowic i prowadzi do niej osobna winda.

zdjęcia: materiały prasowe

Komentarze

komentarzy