Francuska grupa hotelowa AccorHotels idzie jak burza!
Dzisiaj została ogłoszona transakcja zakupu marki Mövenpick Hotels & Resorts. Koszt transakcji to 482 miliony euro.

Powstała w 1973 roku w Szwajcarii, marka Mövenpick Hotels & Resorts posiada w swoim portfolio 84 obiekty (ponad 20.000 pokoi) w 27 krajach i zatrudnia ponad 16.000 osób. Jest mocno obecna przede wszystkim w Europie i na Bliskim Wschodzie. Mövenpick Hotels & Resorts ma w planach otwarcie do 2021 roku 42 nowych hoteli i resortów z prawie 11.000 pokoi, głównie na Bliskim Wschodzie, Afryce oraz w regionie Azji i Pacyfiku. AccorHotels tym samym chce umocnić swoją pozycję lidera na rynku europejskim i dodatkowo przyśpieszyć rozwój na rynkach wschodzących.
To dobra wiadomość dla członków programu lojalnościowego LeClub, którzy będą mieli większy wybór hoteli, tym samym możliwość zdobywania więcej punktów i ich wymiany na bezpłatne noclegi oraz korzystania ze swoich benefitów członkowskich.

Czytaj więcej  
Polak otwiera luksusowy resort na Malediwach pod marką Mövenpick Hotels & Resorts

Założona w 1967 roku grupa hotelowa AccorHotels posiada w swoim portfolio obecnie ponad 4.300 hoteli, resortów i rezydencji, jak również ponad 10.000 luksusowych prywatnych domów na wynajem. Obiekty sieci AccorHotels, w której pracuje ponad 250.000 osób, obecne są w 100 krajach.
Do AccorHotels należy 25 marek: Raffles, Orient-Express, Banyan Tree, Sofitel Legend, Fairmont, SO/, Sofitel, onefinestay, Rixos, MGallery by Sofitel, Pullman, Swissôtel, Angsana, 25hours Hotels, Grand Mercure, The Sebel, Novotel, Mercure, Adagio, Mama Shelter, ibis, ibis Styles, ibis budget, JO&JOE i hotelF1.

AccorHotels jest głównym udziałowcem w polskiej grupie hotelowej Orbis, która ze swoją łączną liczbą 72 hoteli i resortów (12.262 pokoi) jest liderem na polskim rynku. Na drugim miejscu jest grupa Hilton (16 hoteli i 2.884 pokoi), za nim światowy lider Marriott International (12 hoteli i 2.865 pokoi)*
W Polsce obecne są lub wkrótce będą hotele takich marek, jak: Raffles (otwarcie hotelu Raffles Europejski Warsaw nastąpi 16 maja 2018), Sofitel, MGallery by Sofitel (trwa budowa we Wrocławiu, powstanie także w Juracie), Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles, ibis budget.

Osobiście uważam AccorHotels za jedną z najbardziej innowacyjnych firm hotelowych na świecie, zaraz obok Marriott International i Hilton, która nie tylko poszerza swoje portfolio o nowe marki, zwłaszcza w segmencie luksusowym (w 2016 roku przejęła luksusowe marki grupy Fairmont Raffles Hotels International), ale także inwestuje w nowoczesne technologie, rozwiązania proekologiczne i chce ewoluować od firmy hotelarskiej do platformy usług i doświadczeń dla podróżnych i lokalnych mieszkańców.

Czytaj więcej
AccorHotels otworzy hotele pod legendarną marką Orient-Express
2018 rokiem kolejnych nowości w hotelarstwie

Komentarze

komentarzy