Lubię nieplanowane wizyty w fajnych hotelach, zwłaszcza w atrakcyjnych miejscach. Tak było w ten weekend, kiedy na zaproszenie Dyrekcji zatrzymałem się w Mera Spa Hotel, jednym z najpopularniejszych nadmorskich hoteli w Polsce.
Położony w Sopocie, przy szerokiej, piaszczystej plaży, Mera SPA Hotel oferuje 145 pokoi z widokiem na morze.
Nazwa hotelu pochodzi od Mery – fikcyjnej królowej świata podwodnego, postaci tajemniczej, pięknej, dobrej i kochanej. Taka jest też misja hotelu, aby zapewnić gościom niezapomniane wrażenia i serdeczną gościnę, o co dba profesjonalny i pomocny personel.

Nietypowa fasada budynku została wykonana z modrzewia syberyjskiego o powierzchni 7000 m2. Całkiem fajnie się ona komponuje z innymi elementami, jak beton czy szkło. Wiele osób dziwi się jednak czemu właściciel hotelu nie odmalowuje szarzejącej fasady. Otóż główna koncepcja architektoniczna i docelowy wygląd fasady ma przypominać starzejące się drewno, niczym wyrzucone z morza srebrzystoszare kawałki drewna. Drewno na elewację, sprowadzone przez niemiecką firmę MOCO, pochodzi z terenów Syberii, na których prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Do samej impregnacji deski została zastosowana specjalna technologia, która sprawia że elewacja ma atesty przeciwpożarowe, a jednocześnie nie przeciwdziała zamierzonemu naturalnemu starzeniu się drewna.

Czytaj więcej… 15 polskich hoteli o wyjątkowej architekturze

DSC_0020

DSC_0007

Cały obiekt urządzony jest w prostym stylu, naturalnych barwach. W pokojach panuje minimalizm…

DSC_0002

DSC_0005

DSC_0008

…I ten widok z okna.

DSC_0014 2

DSC_0015

DSC_0017
Lobby Bar

Hotel ma dwie restauracje. Kameralna, elegancka Pescatore na 1. piętrze z serwisem a la carte, w której królują głównie dania rybne, oraz przestronna Brasserie na parterze z serwisem bufetowym, o swobodnej, nieformalnej atmosferze.

DSC_0005 2
Restauracja Prescatore 

DSC_0001
Restauracja Brasserie

DSC_0002 2

Hotel jest bardzo popularny zwłaszcza wśród rodzin, dla których oferuje przestronne pokoje rodzinne i wiele atrakcji. Posiada certyfikat „Hotel Przyjazny Rodzinie”, którym nagradzane są corocznie hotele przechodzące specjalne audyty.

Czytaj więcej… Konkurs „Hotel Przyjazny Rodzinie”

DSC_0030

Powyżej tablica w lobby z listą atrakcji i zajęć na cały tydzień. Przed nią skrzynka, do której goście mogą wrzucać napiwki, które potem są rozdzielane między wszystkich członków personelu, nawet tych pracujących na zapleczu. Myślę jednak, że kwoty nie są tak wysokie, aby było co dzielić.

DSC_0014

Największym atutem hotelu Mera poza lokalizacją jest Strefa SPA & Wellness, składająca się z aż 35 pokoi zabiegowych. Miałem okazję skorzystać z godzinnego masażu relaksacyjnego aroma. Zabiegi spa to najprzyjemniejsza część moich pobytów w hotelach 🙂

Hotel Mera oferuje jako jedyny na polskim wybrzeżu, otwarty basen na hotelowym dachu (kryty także jest) z barem, dostępny wyłącznie dla gości powyżej 16 roku życia. Woda wprawdzie jest podgrzewana, ale nie była dla mnie wystarczająco ciepła, abym się skusił 🙂

DSC_0018

…Skorzystałem za to z gorącego jacuzzi, które znajduje się przed hotelem 🙂

DSC_0028

Z hotelu wychodzi się na plażę, którą można dojść do Sopotu 30-minutowym spacerem. Ewentualnie wypożyczyć hotelowy rower.

DSC_0009

DSC_0022

DSC_0008 2

DSC_0027

Było bardzo przyjemnie. Na szczęście pogoda dopisała. Szkoda, że tak krótko 😉

Trochę liczb:
pokój standardowy – 680 zł ze śniadaniem dla 2 os.
masaż relaksacyjny aroma 60 min – 190 zł
rower do 3h – 40 zł
Mera burger z wołowiną – 50 zł

Komentarze

komentarzy