Jeszcze tylko kilka tygodni dzieli nas od otwarcia najbardziej wyczekiwanego hotelu w Polsce – Raffles Europejski Warsaw.
Zobaczcie kolejne odsłony jego wnętrz.
Wyposażenie pokoi hotelowych tj. meble i oświetlenie zostały przygotowane na specjalne zamówienie pracowni architektonicznej przez lokalnych rzemieślników i projektantów, m. in. Magdalenę Tekieli. Dopełnieniem projektu pokoi jest polska porcelana i szkło z okresu 1960-1980 oraz zachowane mosiężne okucia jako element wystroju z przełomu wieków. W całym hotelu m. in. w pokojach i lobby rozmieszczonych zostanie około 400 prac współczesnej sztuki XX i XXI wieku autorstwa polskich artystów. Kolekcja Europejskiego stworzona pod kuratelą Andy Rottenberg i Barbary Piwowarskiej, będzie jedną z największych tego typu prywatnych kolekcji dostępnych publicznie.
Za projekt przebudowy wnętrz hotelu odpowiedzialna była uznana pracownia architektoniczna – WWAA wraz ze scenografem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej – Borysem Kudlička oraz zespół APA Wojciechowski. Z kolei za całościowy projekt przebudowy budynku odpowiedzialna była pracownia SUD Architectes.

W ofercie jest 106 pokoi i apartamentów w 7 kategoriach: 28 pokoi typu Deluxe, 40 pokoi typu Raffles, 24 apartamenty typu Junior, 6 apartamentów typu Grand, 6 apartamentów Signature, oraz 1 apartament Raffles i 1 apartament Prezydencki o powierzchni ok. 300 mkw za ponad 16 tys. zł za noc.
Pokoje i apartamenty z drewnianymi podłogami i wysokimi sufitami wyposażone są m.in. w panele do sterowania temperaturą pokoju i oświetleniem, minibary, ekspresy do kawy, pościel z pierza, 49-calowe telewizory z szerokim zakresem wielojęzycznych kanałów, automatycznie zasuwane zasłony, kolekcję książek, kosmetyki francuskiej marki Blaise Mautin, podwójne umywalki, oraz wanny i przestronne prysznice z deszczownicą. Pokoje będę serwisowane dwa razy dziennie, a gościom usługiwać będzie zespół kamerdynerów.

Więcej informacji o usługach hotelu Raffles Europejski TUTAJ
Rezerwacji można dokonać na pobyty od 16 maja 2018.

Zdjęcia pochodzą z fanpage’a Magdalena Tekieli Design

Komentarze

komentarzy