Od dawna już chciałem zatrzymać się w którymś z obiektów sieci PURO Hotels, pierwszych w Polsce hotelach umożliwiających samoobsługę dzięki nowoczesnym technologiom.
Taka okazja trafiła się teraz, dzięki uprzejmości Dyrekcji hotelu PURO Poznań, która zaprosiła mnie na weekendowy pobyt.

IMG_6494
mój powitalny prezent w pokoju 🙂

Czterogwiazdkowy obiekt to najnowszy członek rodziny PURO, który został otwarty w lipcu 2014 roku.
Hotel usytuowany jest w samym sercu Poznania, 250 metrów od Starego Rynku.
Uwagę przyciąga oryginalna, nowoczesna bryła budynku, komponująca się z sąsiednimi kamienicami.
Również wnętrze hotelu jest przyjemnym dla oka doznaniem estetycznym. Dominuje kolor turkusowy, który sam zresztą bardzo lubię.
Zameldowanie przebiega sprawnie dzięki automatycznym kioskom. Mimo automatyzacji obsługi, obecny jest personel recepcji, który służy pomocą przez całą dobę.
Przestronne lobby oferuje komfortowy wypoczynek. Tutaj można skorzystać z tabletów, gier, książek, telewizora, a także zrobić bezpłatnie kawę/herbatę z samoobsługowego ekspresu. Istnieje możliwość wypożyczenia konsoli Playstation 3 lub Xbox 360.
Do dyspozycji gości jest podziemny garaż, centrum fitness oraz restauracja z tarasem w ogrodzie. Na miejscu można wypożyczyć rower.
Nowocześnie urządzone pokoje są na tyle duże, że można się swobodnie poruszać. Duże okna zapewniają sporo naturalnego oświetlenia. Łazienka jest przeszklona matowymi szybami. Dodatkowo jest możliwość oddzielenia zasłoną części sypialnianej od łazienki i przedpokoju z biurkiem.
Charakterystyczne dla hoteli PURO są tablety, w które wyposażone są wszystkie pokoje. Można nimi sterować oświetlenie, telewizor, klimatyzację, ustawić budzenie, poprosić o serwis pokoju lub go odmówić, wykonać bezpłatne połączenia telefoniczne, połączyć się z internetem oczywiście, a także zamówić jedzenie i napoje do pokoju.

IMG_6495

To co przykuło moją uwagę, to bardzo uprzejmy i fachowy personel recepcji i restauracji oraz obecność na lobby Service Managera, który podchodzi i rozmawia z gośćmi.

Zapraszam do lektury mojego wywiadu z Dawidem Grauschem, Brand Experience Managerem sieci PURO Hotels

A poniżej kilka zdjęć z wczorajszej sesji fotograficznej… 🙂

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Komentarze

komentarzy