Od 2015 roku, kiedy USA zniosło embargo nałożone na Kubę w 1962, ta najsłynniejsza karaibska wyspa stała się kierunkiem wzmożonych wyjazdów turystycznych i pożądanym rynkiem przez luksusowe sieci hotelowe.
Jako pierwsza w tym wyścigu wygrała najstarsza europejska sieć hotelowa Kempinski, zarządzająca obecnie 75 luksusowymi hotelami i rezydencjami w 30 krajach, która jeszcze w tym roku otworzy swój 5* hotel w stolicy Kuby.

Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana położony w sercu starej Hawany, pośród zabytków wpisanych na listę UNESCO, będzie pierwszym luksusowym hotelem marki o światowej sławie.
Ten pięciokondygnacyjny hotel zostanie otwarty w historycznym neoklasycznym budynku Manzana de Gómez z 1890 roku, sąsiadującym z Muzeum Sztuk Pięknych, Kapitolem i Teatrem Wielkim.
Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana oferować będzie 246 pokoi i apartamentów, o powierzchni od 40 do 150 m2, z wysokimi sufitami i dużymi oknami balkonowymi. Prawie 1.000 m2 strefy spa, trzy restauracje, lobby bar, taras na dachu z basenem i oczywiście lounge z kubańskimi cygarami.
W każdym pokoju bezpłatny internet, co jest niespotykane jak na standardy kubańskie, gdzie dostęp do sieci jest ograniczony.


zdj. kempinski.com

Na Kubie byłem w 2008 roku. Była to jedna z moich najwspanialszych podróży, pełna przygód, o czym możecie przeczytać TUTAJ

Przeczytajcie także o moich wrażeniach z pobytu w jednym z najsłynniejszych europejskich hoteli – Adlon Kempinski w Berlinie 😉

Komentarze

komentarzy