Zaledwie kilka kroków od dworca kolejowego w Nicei, w pięknej kamienicy w stylu Belle Epoque, znajduje się kameralny hotel Villa Bougainville, którego nazwa pochodzi od nazwiska francuskiego 18-wiecznego żeglarza i odkrywcy Louisa Antoine de Bougainville, a wnętrza inspirowane są jego egzotycznymi podróżami po Oceanii.

Wnętrza 46 pokoi i części wspólnych są bardzo żywiołowe i barwne. Już na wejściu czuć przyjemny, świeży zapach roznoszący się po lobby. Na ścianach i w wyposażeniu przeważają egzotyczne i botaniczne motywy. Tapety w ptaki, motyle i liście, figurki papug, lampy w kształcie małp i kwiatów, wiklinowe fotele i abażury lamp. Nawet koszule pracowników mają egzotyczne motywy.

Hotel Villa Bougainville jest częścią francuskiej sieci hotelowej HappyCulture Collection.

Klimatyzowane pokoje są bardzo kameralne i mają średnio 16 m2. Także jest to obiekt dla osób, które nie potrzebują dużych przestrzeni, a jedynie przyzwoitego i w miarę taniego jak na Niceę miejsca do spania.

Na miejscu znajduje się restauracja, która serwuje tylko śniadania w formie bufetu. Jednak dookoła są kawiarnie i sklepy, a restauracje z pysznym śródziemnomorskim jedzeniem znajdują się w bliskiej odległości.

W lobby lounge’u do dyspozycji gości jest bezpłatny ekspres do kawy, komputer z drukarką i multi-ładowarka do telefonów komórkowych. Dodatkowo między godziną 14:00 a 19:00 jest tak zwany HappyTimes i wystawiane są bezpłatne przekąski w postaci owoców i różnego rodzaju czekoladek oraz soki.

To nie wszystko.
Będąc gościem jednego z hoteli HappyCulture Collection w danym mieście, a w samej Nicei jest ich 6, można korzystać bezpłatnie z usług w siostrzanym obiekcie, czyli z oferty HappyTimes, informacji turystycznej, ekspresu do kawy, ładowarki do telefonu, przechowalni bagażu, Internetu Wi-Fi, komputera z drukarką, również wypożyczyć parasol i skorzystać z toalety.

Promenada Anglików i plaża oddalone są 15-minutowym spacerem. Z lotniska do hotelu można dojechać bezpośrednio autobusem numer 99.

Według francuskiej klasyfikacji hotel Villa Bougainville ma 4 gwiazdki. Według naszych standardów miałby dobre 3 gwiazdki.

Trochę liczb:
Pokój – od 87 EUR
Śniadanie bufet – 14 EUR

Komentarze

komentarzy