Czy zdecydowałbyś się dzielić pokój w luksusowym hotelu z nieznajomą Ci osobą, gdybyś w zamian zapłacił za ten pokój tylko połowę ceny?
Aplikacja WinstonClub.com , uruchomiona w 2016 roku, umożliwia takie rozwiązanie.

Na stronie serwisu można wyszukać (choć obecnie w bardzo okrojonym zakresie) dostępne oferty współdzielenia pokoju w konkretnym terminie oraz oferty hoteli, w których można dokonać rezerwacji, a następnie poszukać współlokatora.
Oferty dotyczą na razie tylko 6 amerykańskich miast: New York City, Los Angeles, Miami, Seattle, Chicago, San Francisco.

Aby korzystać z usługi serwisu należy się zarejestrować za pomocą swojego konta na Facebooku.
Użytkownik dokonuje rezerwacji pokoju przez stronę serwisu, a następnie publikuje ofertę i czeka na zgłoszenie się chętnych osób, które także muszą być zarejestrowane w bazie serwisu, aby zapoznać się z ofertą.

Jak twierdzi twórca serwisu, Bryon Shannon, aplikacja Winston Club i korzystanie z ofert jest bezpieczne ponieważ użytkownicy są weryfikowani poprzez:

  1. Numer telefonu i adres email na etapie rejestracji profilu.
  2. Jedno zweryfikowane konto w mediach społecznościowych i karta kredytowa na etapie rezerwacji
  3. Dokument tożsamości przy zameldowaniu.

Do podanej na stronie ceny pokoju, administrator dolicza opłatę serwisową.
Użytkownicy serwisu wypełniają ankietę nt. swoich preferencji i zainteresowań oraz podstawowych informacji na swój temat, co ułatwia znalezienie dla siebie odpowiedniego współlokatora.

Idea dzielenia pokoju nie jest nowa. W końcu z taką samą sytuacją ma się do czynienia w schroniskach, czy hostelach.
W przypadku serwisu Winston Club, pokój dzieli się z jedną osobą, która jest wcześniej weryfikowana, i to w hotelu wysokiej klasy, który świadczy potrzebne usługi jak: bezpłatne śniadanie, bezpłatny internet, concierge, business center.

Poza korzyścią dzielenia kosztów (idea sharing economy), można ewentualnie poznać wartościowe osoby i się zaprzyjaźnić lub nawiązać współpracę biznesową.

Komentarze

komentarzy