Designerski Babila Hostel położony jest prestiżowej okolicy w centrum Mediolanu, 10 minut spacerem od katedry Duomo. Sąsiedztwo hostelu ma swój wyjątkowy klimat – gęsto obsadzone drzewami ulice i okoliczne budynki w stylu Art Nouveau, oraz spokój, a jednocześnie wygoda przebywania w sercu miasta.

Sam hostel znajduje się w zabytkowym, neo-gotyckim budynku z 1893 roku. Jego renowacja zakładała zachowanie oryginalnych cech neo-gotyku, jednocześnie nadając wnętrzom współczesny charakter – łukowate sklepienia malowane na biało i szaro, marmurowe kominki otoczone meblami w skandynawskim stylu, a w oknach witraże. Oryginalne drewniane podłogi zostały zachowane, jak również marmurowe schody na głównej klatce schodowej.
Połączenie zabytkowego budynku z nowoczesną aranżacją wnętrz, kojarzy mi się od razu z Hotelem Garibaldi Blu we Florencji.

Na parterze znajduje się „Pokój Muzyczny” z fortepianem w stylu vintage, gitarą i ukulele (mała hawajska gitara), z których mogą korzystać goście oraz restauracja z kuchnią włoską i bar z muzyką na żywo w weekendy.
Na każdym piętrze znajdują się Lounge pełniące różne funkcje. Na pierwszym piętrze pokój relaksacyjny z matami do jogi i pufami typu bean bag. Na drugim mała biblioteka. A na ostatnim trzecim piętrze salon ze sprzętem PlayStation i grami planszowymi, wspólna kuchnia, oraz przestronny, zewnętrzny taras.
W piwnicy budynku zlokalizowana jest siłownia, czynna całą dobę.

Wszystkie pokoje, nawet wieloosobowe mają prywatne łazienki i klimatyzację.
Pokoje dwuosobowe to koszt od 90 EUR, a wieloosobowe od 30 EUR za łóżko. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie kontynentalne i Internet Wi-Fi.


zdj. strona internetowa hostelu

10 niezwykłych hosteli na świecie

Komentarze

komentarzy