Sieci hotelowe, jak Hilton czy Louvre, wdrażają nowe systemy bluetooth, które mają umożliwić gościom otwieranie drzwi pokoi poprzez zwyczajne naciśnięcie przycisku na ich smartfonie.
Według ekspertów, ‘smartfonowe’ klucze będą standardem w nowoczesnych hotelach w ciągu pięciu lat, wypierając przestarzałe już karty magnetyczne, usprawniając tym samym obsługę gości.

Obecnie nowa technologia jest dostępna dla członków programu Hilton Honors, którzy pobierają na telefon specjalną aplikację. Jeśli testy przebiegną pomyślnie możliwość otwierania drzwi telefonem zostanie udostępniona wszystkim gościom.

Gość może wybrać poprzez aplikację swój ulubiony pokój i zameldować się. W dniu przyjazdu, kiedy pokój jest gotowy, otrzymuje powiadomienie na telefon poprzez aplikację. Po przyjeździe nie podchodzi do recepcji, tylko udaje się do pokoju. Stojąc pod drzwiami naciska na telefonie przycisk ‘otwórz’ i wtedy zwalnia się rygiel.

Louvre Hotels Group, operator takich marek jak Campanille, Golden Tulip, Kyriad, Première Classe, również umożliwia w wybranych hotelach usługę mobilnego zameldowania i otwierania drzwi.
Jak argumentuje sieć, aplikacja ma usprawnić i przyśpieszyć proces meldowania i wymeldowania, aby pracownicy mieli więcej czasu dla gości, na budowanie z nimi relacji.

zdjęcia: materiały prasowe

Komentarze

komentarzy