Państwowa spółka Chopin Airport Development, właściciel kilku przylotniskowych hoteli w Polsce, ogłosiła remont generalny hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport.
Można rzec, akurat na czasie – Alleluja!
Po piętnastu latach działalności remont był absolutnie konieczny. W momencie otwarcia w 2003 roku, obiekt był jedynym hotelem zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska w Polsce.

Zmiana aranżacji dotyczyć będzie wszystkich części wspólnych – kawiarni z barem, restauracji, stanowisk recepcji, sal konferencyjnych, a także 236 pokoi. Chopin Airport Development zapowiedział diametralną przemianę hotelu, która ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Projekt przygotowany został przez FBT – Pracownię Urbanistyki i Architektury z Warszawy. Najważniejszym elementem przemiany będą piętra z pokojami i apartamentami. Nowe pokoje charakteryzować się będą stonowaną kolorystką, eleganckim minimalizmem oraz stylowym oświetleniem. Przy remoncie hotelu wykorzystane zostaną w większości polskie produkty.

Wpisując się w obecny trend tzw. „społecznego lobby”, przestrzeń holu ma być miejscem pracy i spędzania czasu wolnego. Powstanie Bar rozciągający się przez całą powierzchnię dotychczasowej kawiarni i ma być widoczny od samego wejścia do hotelu. Obok baru ma powstać strefa wypoczynkowa z biblioteczką i telewizorem.

W portfolio Spółki znajdują się aktualnie 4 hotele. Poza czterogwiazdkowym Courtyard by Marriott przy Lotnisku Chopina, także trzygwiazdkowe hotele Hampton by Hilton zlokalizowane przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku oraz trzygwiazdkowy hotel wypoczynkowy Best Western Jurata na Półwyspie Helskim. Za kilka tygodni, obok hotelu Courtyard by Marriott, nastąpi otwarcie pierwszego w Polsce pięciogwiazdkowego hotelu pod marką Renaissance. W tym roku zostanie otwarty jeszcze hotel Moxy przy Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice. Obie marki należą również do grupy Marriott International. Spółka w planach ma również budowę hotelu Moxy zlokalizowanego na terenie Portu Lotniczego Poznań – Ławica, oraz hotelu marki Holiday Inn Express przy lotnisku Rzeszów – Jasionka (grupa hotelowa InterContinental).

zdj. materiały prasowe

Komentarze

komentarzy