2019 to był fenomenalny rok!
Rok kolejnych cennych doświadczeń i przeżyć. Mam za co być wdzięczny losowi i osobom, które się do tego przyczyniły. Dziękuję moim Klientom.
Niemal dwukrotnie większa liczba przeprowadzonych szkoleń, niż rok wcześniej. Udział w konferencjach i spotkaniach z hotelarzami oraz nawiązanie nowych kontaktów zawodowych. Rozpoczęcie ciekawych projektów hotelowych.
No i oczywiście, pierwsza impreza „Trust Me, I’m a Hotelier” z okazji zainicjowanego przeze mnie Dnia Hotelarza 29 Lipca.
W dodatku wiele fascynujących podróży po świecie, tych bliższych i dalszych, połączonych z pobytami w znakomitych hotelach, które także wzbogaciły mnie jako hotelarza.
Mam nadzieję na kolejny równie udany rok.

Zapraszam do współpracy w zakresie szkoleń personelu hotelowego oraz doradztwa przy otwieraniu hoteli. Szczegóły TUTAJ 

Rok 2019 był także przełomowy ze względu na postępujące zmiany klimatyczne i budowanie świadomości społeczeństw w zakresie konieczności podejmowania wysiłków na rzecz ochrony środowiska.
Ten żółtawy kolor zachmurzonego nieba na zdjęciu z Sydney, to nie filtr, ale niestety efekt pożarów, które trawią australijskie lasy i okolice miasta. Zmiany świadomości dotyczą także bardzo mocno branży hotelarskiej, która ma spory wpływ na środowisko. Nowy rok przyniesie zapewne jeszcze więcej działań, których wymagają już sami goście. Sam angażuję się w promocję ekologicznych inicjatyw wśród polskich hoteli. Przykłady artykułów TUTAJ 

2019, to także rok dalszego rozwoju mojego bloga, pierwszego bloga w Polsce założonego przez zawodowego hotelarza i dedykowanego przede wszystkim czytelnikom interesującym się hotelami i podróżami. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moją stroną i liczne wiadomości z wyrazami uznania. To wiele dla mnie znaczy i motywuje do dalszego rozwoju.

Na podstawie statystyk wyróżniłem 10 artykułów, które w ostatnim roku wzbudziły największe zainteresowanie wśród internautów…

Trendy w hotelarstwie 2019

Wyczekiwane otwarcia hotelowe w Polsce 2019

Luksus według Polaków

Współczesna luksusowa usługa hotelowa 

Tydzień wdzięczności Służbie Pięter 2019

Komunikacja marketingowa luksusowych marek hotelowych 

Niezwykłe hotelowe dekoracje świąteczne 

Dzień Hotelarza 29 lipca – edycja 2019

Horeca Radio – pierwsze na świecie radio dla hotelarzy

I niezmiennie od 6 lat…

Savoir vivre hotelowy – czyli jak zachować się w hotelu klasy premium 

więcej na temat savoir vivre w hotelu znajdziecie TUTAJ

 

W 2019 roku odwiedziłem prywatnie blisko 40 hoteli w 15 krajach. Były to zarówno hotele marek średniej klasy, jak i luksusowych, ale miały wspólny mianownik – były oryginalne. Spośród nich wybrałem 10, które wyróżniły się nie tylko charakterem, designem, czy historią, ale także znakomitą obsługą.

ONE & ONLY PALMILLA, SAN JOSE DEL CABO

Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach – mawiała amerykańska pisarka Maya Angelou. To nie był po prostu pobyt wypoczynkowy w pięknym resorcie. I to nie jest po prostu kolejna recenzja hotelu. To opowieść o wyjątkowym miejscu na krańcu Półwyspu Kalifornijskiego, otoczonym wzburzonymi falami Oceanu Pacyficznego, doskonale zaprojektowanej obsłudze i pasjonatach gościnności.

RECENZJA

 

AMANJENA, MARRAKESZ

Amanjena po arabsku znaczy „spokojny raj”. I faktycznie można się tu poczuć jak w raju. Na powierzchni 5 hektarów stworzono zieloną enklawę z kompleksem budynków zaprojektowanych w stylu mauretańskiego pałacu w kolorze różu, symetrycznie rozdzielonych długimi alejami z kanałami wypełnionymi turkusową wodą.

RECENZJA

 

THE GORING, LONDYN

W bardzo kosmopolitycznym i gwarnym Londynie, hotel The Goring postawił sobie za cel bycie oazą kameralności w najlepszym, angielskim stylu, ale bez nadęcia, za to z odrobiną humoru. Kolejny raz za sprawą doskonałej obsługi (ludziom), dzięki której czułem się mile widziany i bardzo dobrze zaopiekowany, pobyt był niezapomnianym doświadczeniem, które chętnie bym powtórzył.

RECENZJA

 

HOTEL DE CRILLON ROSEWOOD, PARYŻ

Stojący w wejściu odźwierny w eleganckim płaszczu z futrzanym kołnierzem powitał mnie z szerokim uśmiechem – „Bonjour monsieur, witam w Hotelu De Crillon.” Wchodząc do środka byłem mega podekscytowany myślą, że spędzę noc w tym słynnym paryskim hotelu. Mimo pewnych niedociągnięć, pobyt w Hotel De Crillon z sieci Rosewood Hotels był świetnym doświadczeniem, przede wszystkim za sprawą fantastycznego personelu.

RECENZJA

 

FIFE ARMS, BREAMER

Ponad dwanaście tysięcy dzieł sztuki i antyków zdobi jego wnętrza, w tym prace autorstwa królowej Wiktorii i Picassa. Uroczystość otwarcia uświetnił swoją obecnością następca brytyjskiego tronu Książę Karol. The Fife Arms jest kwintesencją szkockiego stylu i gościnności.

RECENZJA

 

RIAD KBOUR & CHOU, MARRAKESZ

W Maroku powiadają, że to nie ty wybierasz dom, ale że to dom wybiera ciebie. Tak właśnie się stało kiedy szukałem wyjątkowego miejsca na pierwsze dni pobytu w Marrakeszu. Prowadzony podejrzaną drogą przez ośmiolatka nie byłem pewien, czy dotrę do miejsca którego się spodziewałem. Kiedy otworzyłem marokańskie w stylu drzwi, na gęsto obsadzonym roślinami patio rozbrzmiewała muzyka klasyczna przeplatająca się ze śpiewem ptaków. Wiedziałem, że jestem tu gdzie powinienem być.

RECENZJA

 

AMAN, SVETI STEFAN

Kamienne domy z ceglastymi dachówkami oplecione pnączami jesiennych liści, wybrukowane alejki pośród kwiecistych oleandrów, Piazza w cieniu wysokich sosen i cyprysów, cztery prawosławne kościoły z barwnymi malowidłami i unoszącym się w powietrzu zapachem kadzidła, plaże wysypane różowymi kamykami oraz widoki na mieniące się w słońcu wody Adriatyku i zazielenione górskie krajobrazy.

RECENZJA

 

FOUR SEASONS ASTIR PALACE, ATENY

Znajdujący się na Riwierze Ateńskiej, na końcu wysadzonego sosnami skalistego półwyspu na Morzu Egejskim, szybko stał się popularną destynacją zarówno dla przyjezdnych, jak i Ateńczyków. Choć oryginalny resort Astir Palace swoją sławę zyskał już w latach 60. ubiegłego wieku, kiedy gościły w nim takie sławy, jak Aristotelis Onassis, Brigitte Bardot i Frank Sinatra. Po przyjeździe czekała na mnie niemała niespodzianka.

RECENZJA

 

THE WITCHERY BY THE CASTLE, EDYNBURG

Kiedy pasję gościnności połączy się z dobrym smakiem i zamiłowaniem do antyków, wtedy może powstać wyjątkowe miejsce. Takim jest niewątpliwie The Witchery, położony kilka kroków od bram królewskiego zamku, w samym sercu średniowiecznego Edynburga. To istny raj dla hedonistów.

RECENZJA

 

PURO, ŁÓDŹ

Po przekroczeniu drzwi tego hotelu wiesz, że jesteś w PURO Hotels. Nie tylko za sprawą interesujących wnętrz, łączących współczesny styl retro z postindustrialnym szykiem, wypełnionych zielenią. Częścią storytellingu hotelu PURO w Łodzi są także goście nowego pokolenia, sztuka stworzona przez lokalnych artystów oraz nowoczesne technologie.

RECENZJA

Więcej recenzji znajdziecie TUTAJ

… Ciekaw jestem co przyniesie nowy rok 2020.

Komentarze

komentarzy